Powrót

12 medali polskiej reprezentacji

Za nami finał i oficjalne zakończenie 28. Zimowej Uniwersjady w Ałmatach. Mamy powody do dumy i radości, bowiem Akademicka Reprezentacja Polski, której sponsorem była Polpharma, zdobyła łącznie dwanaście medali.

Nasi sportowcy wywalczyli pięć złotych, dwa srebrne i pięć brązowych medali. Polska zajęła piąte miejsce w ogólnej klasyfikacji, w której brało udział 26 krajów. W zestawieniu medalowym zwyciężyli Rosjanie, którzy wyprzedzili reprezentacje Kazachstanu i Korei Południowej.

Gratulujemy wszystkim reprezentantom sportowego ducha, zaangażowania i pasji, a polskim medalistom wspaniałych sukcesów. Życzymy kolejnych tak dobrych wyników sportowych. Następna zimowa uniwersjada odbędzie się w 2019 roku w rosyjskim Krasnojarsku.

Polscy medaliści 28. Zimowej Uniwersjady w Ałmatach:

• Złoto Aleksandra Król – snowboard, gigant równoległy Weronika Biela – snowboard, slalom równoległy Katarzyna Rusin – snowboard, slopestyle Adam Cieślar – kombinacja norweska, start masowy Adam Cieślar, Paweł Słowiok, Wojciech Marusarz – kombinacja norweska, drużyna