drukuj

2005   

Nagrody Polpharmy

24-10-2005

W tym roku Akademia Medyczna w Gdańsku obchodziła jubileusz 60-lecia i była organizatorem Centralnej Inauguracji Roku Akademickiego 2005/2006 Uczelni Medycznych, na którą przybyli rektorzy wszystkich uczelni medycznych w Polsce oraz liczni goście: uczeni, politycy zdrowotni, przedstawiciele samorządów zawodowych, studenci.

Podczas uroczystości Stefan Lubawski, dyrektor zarządzający ZF Polpharma SA wręczył dwie nagrody pieniężne młodym naukowcom AMG za wybitne osiągnięcia badawcze i dydaktyczne. Nagrodzony został dr Marcin Gruchała, adiunkt w I Klinice Chorób Serca AMG oraz dr Wojciech Kamysz z Katedry i Zakładu Chemii Fizycznej AMG.

Nagrodę od Polpharmy otrzymał także najlepszy tegoroczny absolwent AM w Gdańsku, Jarosław Kobiela, który nie tylko pilnie się uczył, ale także brał udział w realizacji kilku projektów badawczych, publikował w naukowych pismach medycznych i organizował studencki ruch naukowych na  uczelni. Tm razem nagroda została wręczona podczas uroczystego dyplomatorium w AMG.

Na tym nie koniec, także Fundacja na Rzecz Wspierania Rozwoju Polskiej Farmacji i Medycyny ufundowała nagrodę dla Barbary Ludwiczak z AM w Poznaniu, laureatki tegorocznego Ogólnopolskiego Konkursu Prac Magisterskich Wydziałów Farmaceutycznych, organizowanego od lat przez Polskie Towarzystwo Farmaceutyczne. Wręczenie nagrody miało bardzo uroczystą oprawę, gdyż odbyło się podczas inauguracji I Polsko-Niemieckiej Konferencji Farmaceutycznej w Krakowie (9-12.10.).

Wręczając nagrodę, Wojciech Kuźmierkiewicz, prezes zarządu Fundacji podkreślił, że ustanowiona w 2001 r. przez Polpharmę  Fundacja pomaga naukowcom finansując realizację wybranych drogą konkursu projektów badawczych oraz wspiera młodych, wybitnie zdolnych, dopiero rozpoczynających karierę akademicką  absolwentów uczelni medycznych.
 

Szukasz naszego produktu?

Nasze serwisy

Grupa Polpharma:

Partner strategiczny:

© POLPHARMA S.A. All rights reserved.
Realizacja: Ideo