Rywalizacja absolwentów Wydziałów Farmaceutycznych UM w konkursie najlepszych prac magisterskich w 2009 roku zakończona!
/userfiles/images/fundacja/konkurs_prac_magisterskich_2009.jpg)
Agata Łapińska, członek zarządu Fundacji na rzecz Wspierania Rozwoju Polskiej Farmacji i Medycyny i Krzysztof Jakubiak, dyr. departamentu PR Polpharmy, 29 października, w siedzibie Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego wręczyli nagrody uczestnikom finału Ogólnopolskiego Konkursu Prac Magisterskich Wydziałów Farmaceutycznych.
Konkurs od ponad 40 lat organizuje PTFarm, a Fundacja już po raz piąty była fundatorem nagród.
Do finału zostało zgłoszonych 10 prac magisterskich, które zajęły I lub II miejsce w konkursach uczelnianych. Zwyciężyła praca Magdaleny Jadach, „Oznaczanie związków zwiotczających mięśnie szkieletowe pochodnych benzyloizochinoliny oraz ich zanieczyszczeń w produktach leczniczych metodą HPLC z detekcją wyładowań koronowych”, absolwentki Wydziału Farmaceutycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Drugą i trzecią nagrodę otrzymali: Justyna Fronczek, za pracę pt. „Wpływ risperidonu i flufenazyny na parametry histomorfometryczne kości u owariektomizowanych szczurów”, z Wydziału Farmaceutycznego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach i Aleksandra Majchrzak, „Analiza hipermetylacji metylotransferazy O6-metyloguaniny oraz delecji 1p, 19q w diagnostyce klinicznej nowotworów mózgu”, z Wydziału Farmaceutycznego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego, w Poznaniu.