Powrót

Bezpłatne badania w Strefie na Zdrowie

Serdecznie zapraszamy do Parku Zdrowia na bezpłatne badania w ramach programu Strefa na Zdrowie Polpharmy. Akcja „Park Zdrowia” organizowana wspólnie z Kociewskim Centrum Zdrowia odbędzie się 29 czerwca, w godzinach 8:00 – 16:00, na placu przed Starostwem Powiatowym w Starogardzie Gdańskim.

W specjalnie zaprojektowanym namiocie będzie można skorzystać z  badań kardiologicznych, endokrynologicznych, pulmonologicznych i okulistycznych oraz z skonsultować się z lekarzami specjalistami. 

Podczas Strefy będzie można wykonać:

  1. Badania kardiologiczne: badanie cholesterolu, glukozy, badanie wieku serca oraz konsultacje kardiologiczne
  2. Badania endokrynologiczne: badanie TSH, konsultacje endokrynologiczne
  3. Badania pulmonologiczne: badanie spirometryczne, konsultacje pulmonologa
  4. Badania okulistyczne: badania przesiewowe w kierunku jaskry: pomiar ciśnienia w gałce ocznej i badanie dna oka, konsultacje okulistyczne

Przez jeden dzień w namiocie z poczekalnią, komfortowymi i zapewniającymi intymność gabinetami specjaliści sprawdzą stan zdrowia oraz podpowiedzą jak o nie dbać. Każdy pacjent oprócz badania otrzyma fachową poradę lekarza specjalisty oraz ewentualne wskazania do dalszego leczenia. Osoby zainteresowane będą mogły także wysłuchać prowadzonych przez lekarzy pogadanek na temat zawału serca, cukrzycy i stanu przedcukrzycowego, POChP oraz jaskry.

Aby skorzystać z badań i porady specjalisty nie jest wymagane skierowanie.

Dodatkowo odbędą się pokazy z pierwszej pomocy przedmedycznej oraz zajęcia i konkursy dla najmłodszych.