Powrót

Ćwiczenia ratownicze na terenie Polpharmy

Polpharma stale doskonali swoje standardy w zakresie bezpieczeństwa pracowników, procesów i środowiska naturalnego. Firma aktywnie zapobiega zagrożeniom, ale musi być też dobrze przygotowana, jeśli nastąpi konieczność przeprowadzenia ewentualnej akcji ratowniczej.

W związku z powyższym uprzejmie informujemy, że w dniu 24 października 2018 r. na terenie Polpharmy i ulic sąsiadujących z zakładem w Starogardzie Gdańskim, odbędą się wojewódzkie ćwiczenia ratownicze „STAROGARD-2018”. Takie ćwiczenia odbywają się w Polpharmie co 3 lata.

Głównym celem ćwiczeń jest sprawdzenie realizacji zewnętrznego planu operacyjno-ratowniczego Zakładów Farmaceutycznych Polpharma SA oraz doskonalenie organizacji działań ratowniczych we współpracy ze służbami miejskimi i wojewódzkimi.

W ćwiczeniach będą brały udział pododdziały Centralnego Odwodu Operacyjnego Państwowej Straży Pożarnej województwa pomorskiego, Zakładowa Straż Pożarna Polpharmy, jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych, służby zarządzania kryzysowego, Policja, Straż Miejska i Państwowe Ratownictwo Medyczne.

Na potrzeby ćwiczeń zostanie zaaranżowany incydent chemiczno-ekologiczny na terenie zakładu, co pozwoli zaangażowanym służbom na przetestowanie akcji ratowniczej o takim charakterze. Nie wiąże się to z żadnym realnym zagrożeniem dla pracowników i mieszkańców miasta.

Jednocześnie informujemy, że w związku z ćwiczeniami, 24 października w godzinach od 09.00 do 14.00 mogą wystąpić utrudnienia w ruchu drogowym na terenie Starogardu. Czasowo zostanie zamknięta ulica Pelplińska od Ronda Solidarności do skrzyżowania z ulicą Pomorską.

Za utrudnienia przepraszamy.