Powrót

Czas zabawy i edukacji w Polpharmie

W sobotę 21 kwietnia odbył się Dzień Otwarty Polpharmy. Naszą firmę licznie odwiedzili mieszkańcy Starogardu Gdańskiego i okolic w tym pracownicy wraz z rodzinami i przyjaciółmi. Dla gości przygotowano wiele atrakcji, wśród których każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Dzień Otwarty organizowany jest już od 11 lat z okazji Dnia Ziemi. Aspekty ekologiczne są dla naszej firmy bardzo ważne, dlatego cieszy nas fakt, że w tym roku do edukowania na temat ochrony środowiska, przyłączyły się najważniejsze miejskie instytucje, takie jak Urząd Miasta oraz Starostwo Powiatowe. Jedynak nie tylko aspekty ekologiczne są bliskie naszej firmie, dlatego przygotowane zostały atrakcje z różnych dziedzin – profilaktyki zdrowotnej, aktywnego i zdrowego trybu życia, bezpieczeństwa na drodze. Nie zabrakło także głównego punktu Dnia Otwartego - zwiedzania oddziałów produkcyjnych i laboratoriów firmy.

Akcja zorganizowana wspólnie z Dziennikiem Bałtyckim ponownie cieszyła się wielkim zainteresowaniem. Zebraliśmy ok. 6 ton makulatury i rozdaliśmy tysiące drzewek, krzewów i kwiatków. 

Najmłodsi natomiast mogli wziąć udział w licznych pokazach i eksperymentach na świeżym powietrzu, a także w spektaklu w wykonaniu aktorów z Teatru Lalek MAŁE MI.

Dużym powodzeniem cieszyło się także stoisko sprzedaży wyrobów wykonanych własnoręcznie przez pracowników i emerytów Polpharmy. W tym roku zebrane środki, podwojone przez Polpharmę, zostały przekazane starogardzkiemu hospicjum.

Dzień Otwarty to przykład dobrej, wieloletniej współpracy lokalnych firm i instytucji. Wspólnie z Kociewskim Centrum Zdrowia, Urzędem Miasta, Starostwem Powiatowym, Nadleśnictwem Starogard, Grupą Kolarską Starogard, Stowarzyszeniem „Można Inaczej” mogliśmy zaoferować starogardzianom atrakcyjną alternatywę spędzenia sobotniego popołudnia.