Powrót

Dobre praktyki CSR Polpharmy w raporcie FOB za 2018

W raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” opublikowanym po raz siedemnasty przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu znalazło się 21 najlepszych działań Polpharmy z obszaru CSR (Corporate Social Responsibility).

Opisane w raporcie dobre praktyki Polpharmy pochodzą z obszarów „Ład organizacyjny”, „Praktyki z zakresu pracy”, „Środowisko”, „Uczciwe praktyki operacyjne”, „Zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej”. Wśród nich znalazły się takie inicjatywy, jak m.in.: Wprowadzenie Kodeksu Antykorupcyjnego Grupy Polpharma, Cyfrowa Społeczność Polpharmy, Program Doktoratów Wdrożeniowych, a także elastyczny czas pracy, działania skierowane do emerytów firmy, program wspólnych podróży służbowych czy projekty edukacyjne z zakresu ochrony środowiska. – Jesteśmy dumni, że tak wiele dobrych praktyk Polpharmy znalazło się w raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu. To niezwykle cenne źródło wiedzy i wartościowych inicjatyw. Chętnie dzielimy się swoimi doświadczeniami w zakresie CSR i cieszymy się, że nasze działania mogą być inspiracją dla innych – podsumowała Magdalena Rzeszotalska, Dyrektor ds. Komunikacji Korporacyjnej i CSR Polpharmy.  

Coraz więcej zgłoszeń

W sumie do Raportu Odpowiedzialny Biznes 2018 włączono 1549 inicjatyw zgłoszonych przez 229 firm. Dobrym praktykom zakwalifikowanym do Raportu podporządkowane są Cele Zrównoważonego Rozwoju, ustanowione w 2015 roku przez Organizację Narodów Zjednoczonych. W tym roku dominowały cele: 4. Dobra jakość edukacji (351 praktyk) i 3. Dobre zdrowie i jakość życia. Raport jest podzielony na 7 obszarów społecznej odpowiedzialności biznesu: zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej, praktyki z zakresu pracy, środowisko, zagadnienia konsumenckie, ład organizacyjny, prawa człowieka, uczciwe praktyki operacyjne.

Zachęcamy do zapoznania się z raportem na stronie FOB