Powrót

Park Zdrowia – bezpłatne badania w Starogardzie Gdańskim

Serdecznie zapraszamy do Parku Zdrowia na bezpłatne badania, które już po raz trzeci organizowane są wspólnie przez Polpharmę i Kociewskie Centrum Zdrowia.  Akcja odbędzie się w ramach Dni Starogardu, w sobotę 1 lipca w parku miejskim, w Starogardzie Gdańskim, w godzinach 10:00 – 16:00.

Podczas akcji będzie można przebadać się kardiologicznie (poziom cholesterolu, glukozy i ciśnienia tętniczego krwi, EKG) oraz okulistycznie (badanie ciśnienia gałki ocznej oraz dna oka). Badania te są elementem programu Strefa na Zdrowie, który Polpharma realizuje od 2012. Jego celem jest ułatwienie pacjentom dostępu do badań, porad lekarskich i edukacji zdrowotnej. Oprócz specjalistycznych badań każdy pacjent otrzymuje również fachową poradę lekarza oraz ewentualne wskazania do dalszego leczenia.

Ponadto w Parku Zdrowia będzie można sprawdzić stan swoich włosów i skóry głowy, skorzystać z porad dietetyka czy wykonać masaż u fizjoterapeutów i masażystów. Dla odwiedzających zostały przygotowane zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej, a dla najmłodszych gry, zabawy i konkursy.