Powrót

Polpharma buduje potencjał polskiej gospodarki

W programie Dziennika Gazety Prawnej „Nie ma przyszłości bez przedsiębiorczości” dla firm w sposób szczególny przyczyniających się do rozwoju gospodarki, Polpharma zdobyła nagrodę w kategorii technologia.

Polpharma zwyciężyła w tej kategorii, gdyż jest liderem w Polsce, jeśli chodzi o liczbę zgłoszeń do Europejskiego Urzędu Patentowego. Firma inwestuje w produkcję leków biopodobnych, które dają nadzieję szerszej grupie pacjentów na dostęp do nowoczesnej terapii wielu ciężkich schorzeń. Do tej pory Polpharma przeznaczyła na inwestycje w obszarze biotechnologii kwotę 520 mln zł, a kolejne 1,26 mld zł na rozwój i produkcję leków biologicznych zamierza wydać w ciągu najbliższych kilku lat.

Kapituła, w skład której weszli: Paweł Borys (prezes Polskiego Funduszu Rozwoju), Robert Czarnecki (dyrektor Biura Dyrektora Narodowego Centrum Badań i Rozwoju), Adam Góral (prezes Asseco Poland), Stefan Kawalec (prezes Capital Strategy), Krzysztof Obłój (wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego), a także Krzysztof Jedlak (redaktor naczelny DGP) i Łukasz Wilkowicz (dziennikarz DGP), oceniła kilkadziesiąt zgłoszeń w trzech kategoriach. Zwyciężyły firmy, które uzyskały najwyższą średnią ocen (przy potencjalnym konflikcie interesów członkowie kapituły wstrzymywali się od głosu).

Oprócz Polpharmy nagrody przyznano: firmie Orlen w kategorii inwestycja, z kolei Famur i Selena zostały wyróżnione ex aequo w kategorii marka.