Powrót

Polpharma Inwestorem bez granic

Polpharma otrzymała tytuł „Inwestora bez granic” w czasie uroczystej gali, która odbyła się w ramach Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Laureaci plebiscytu zostali wyłonieni spośród zagranicznych inwestorów realizujących swoje przedsięwzięcia w Polsce oraz polskich firm inwestujących za granicą. By sięgnąć po tytuł, należało spełnić kilka kryteriów, takich jak m.in. odpowiednio wielka skala inwestycji, czy wpływ na potencjał i innowacyjność polskiej gospodarki. Pod uwagę brano także znaczenie inwestycji dla polskiego rynku i dla budowania marki Polski w świecie.

– Polsce potrzebne są dobre, jakościowo inwestycje zagraniczne i takie płyną do nas. Ważne jest też, że rozpoczyna się ekspansja polskich firm za granicą, którą wspiera rząd – powiedział podczas uroczystej gali Jerzy Kwieciński, minister inwestycji i rozwoju. – Inwestycje płyną, ale liczy się nie tylko ich wartość i ilość, ale i jakość. W ubiegłym roku 2/3 wszystkich miejsc w unijnym przemyśle powstało właśnie w Polsce. Ważne jest też to, że rozpoczyna się ekspansja polskich firm, jeszcze nie dużą skalę, ale na różnych rynkach. Będziemy ją mocno wspierać – podkreślił minister Kwieciński.

W tym roku tytułem „Inwestora bez granic” uhonorowano 8 podmiotów. Polpharma otrzymała wyróżnienie za inwestycje w nowe technologie i ich efekt – sukces zagranicznej ekspansji. 45% sprzedaży Polpharmy pochodzi z operacji międzynarodowych. Firma nie tylko eksportuje swoje produkty, ale dokonuje również inwestycji kapitałowych na rynkach zagranicznych.

  • Tytułem „Inwestora bez granic” uhonorowano również firmy: ABB, Asseco, Famur, LPP, Mondelez, MSD i Tatry Mountain Resort.