Powrót

Polpharma Liderem Kształcenia Zawodowego

Polpharma została laureatem nagrody Pomorski Gryf Gospodarczy 2019 w kategorii Lider Kształcenia Zawodowego. 20 września podczas gali w Operze Bałtyckiej w Gdańsku nagrodzono najlepszych pomorskich liderów biznesu i przedsiębiorców.

Kapituła doceniła zaangażowanie firmy w kształcenie uczniów i prowadzenie zajęć praktycznej nauki zawodu.  Od ponad 4 lat wspólnie z Technikum im. Noblistów Polskich w Zespole Szkół Ekonomicznych prowadzi kształcenie dualne o profilu technik-analityk. Oprócz zajęć teoretycznych w szkole, uczniowie mają także zajęcia praktyczne prowadzone są przez specjalistów z Polpharmy.

Zdobycie statuetki Gryfa Gospodarczego to prestiżowe wyróżnienie, a także dowód uznania dla firmy za za wspieranie przedsięwzięć na rzecz rozwoju zawodowego młodzieży.

Tegoroczna edycja Gryfa Gospodarczego była rekordowa, ponieważ finalistów konkursu wybierano spośród ponad stu kandydatów zgłoszonych z całego województwa. Reprezentowali oni niemal wszystkie branże pomorskiej gospodarki. W ośmiu głównych kategoriach komisja konkursowa nominowała 33 firmy i organizacje.