Powrót

Polpharma Marką Godną Zaufania

Polpharma otrzymała tytuł Marka Godna Zaufania w kategorii „Społeczna Odpowiedzialność Biznesu”, w badaniu przeprowadzanym wśród polskich przedsiębiorców. Ankietowani spontanicznie odpowiadali, jakiej marce w danej kategorii ufają najbardziej.

Badanie „Marka Godna Zaufania” odbywa się co roku i sprawdza poziom zaufania do marek biznesowych. Ankieta przeprowadzana jest przez instytut badawczy Kantar Polska na zlecenie magazynu „MyCompany Polska”.

Respondenci na bazie własnych doświadczeń i wiedzy typowali firmy, które ich zdaniem, zasługują na największe zaufanie. Badanie obejmowało 25 kategorii najbardziej popularnych usług i produktów dla biznesu. W każdej z kategorii ankietowani mogli wskazać tylko jedną markę, którą oceniają jako najbardziej godną zaufania.

Zaufanie w przypadku firmy farmaceutycznej jest ogromnie istotne, ponieważ poprzez swoją działalność dotykamy fundamentalnych wartości, jakimi są zdrowie i życie człowieka. Skuteczność, jakość, bezpieczeństwo – te cechy nabierają jeszcze większego znaczenia, kiedy mówimy o lekach. Jesteśmy dumni, że Polpharma od 85 lat cieszy się zaufaniem pacjentów, lekarzy, farmaceutów i partnerów biznesowych, oferując produkty, na których można polegać. Jako lider rynku farmaceutycznego w Polsce czujemy się również odpowiedzialni za wyznaczanie standardów, zwłaszcza w zakresie etyki biznesu. Uczciwość, szacunek, odpowiedzialność, solidarność i współpraca – to filary naszego sposobu postępowania. Partnerami w rozwoju tych standardów są dostawcy, kontrahenci, firmy, z którymi kooperujemy. Tym bardziej się cieszymy, że zasłużyliśmy na tytuł Marka Godna Zaufania przyznawany przez przedsiębiorców. – mówi Magdalena Rzeszotalska, dyrektor ds. Komunikacji Korporacyjnej i CSR, Polpharma.

Badanie na zlecenie „My Company Polska” obejmowało prawie 20 000 polskich przedsiębiorców. Respondenci (według stanowisk była to w ponad 43 proc. kadra kierownicza, prawie 34 proc. to prezesi oraz przeszło 22 proc. specjaliści) w wypełnionych ankietach wymienili łącznie blisko 250 cenionych przez siebie marek. Wyniki badania Marka Godna Zaufania 2020 są dostępne na stronie internetowej http://markagodnazaufania.pl/ i w najnowszym wydaniu magazynu „My Company Polska”.