Powrót

Polpharma na Pikniku Naukowym

7 maja zapraszamy na stoisko Polpharmy w ramach 20. Pikniku Naukowego na Stadionie Narodowym w Warszawie. Impreza odbywa się w godzinach 11:00 – 20:00. Wstęp jest wolny.

Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik jest największą w Europie imprezą plenerową o tematyce naukowej. Jego celem jest upowszechnianie wiedzy z różnych dyscyplin naukowych poprzez prezentowanie ciekawych eksperymentów i doświadczeń. Jubileuszowy XX Piknik Naukowy poświęcony jest związkom nauki ze zdrowiem człowieka. Organizatorzy chcą uświadomić odwiedzającym, jak nauki szczegółowe i  współczesna technika torują drogę postępowi w medycynie i ochronie zdrowia. A jednocześnie, jak walka o dłuższe, zdrowsze i szczęśliwsze życie ludzi stymuluje rozwój pozostałych nauk. Celem tegorocznego pikniku jest pokazanie wkładu polskich naukowców w powstawanie współczesnej nauki o zdrowiu oraz wpływ człowieka na jej światowy rozwój.

Więcej informacji o Pikniku 

Polpharma po raz pierwszy bierze udział w tym przedsięwzięciu. Przedstawiciele laboratoriów badań i rozwoju przygotowali ciekawe eksperymenty i pokazy, prezentujące poszczególne etapy powstawania leków w Polpharmie. Będzie można dowiedzieć się między innymi, na czym polega zjawisko krystalizacji czy polimorfizmu, wykonać własną tabletkę oraz zrobić zdjęcie mikroskopowe obserwowanych cząstek. Z kolei specjaliści Naukowej Fundacji Polpharmy opowiedzą, jak przeciwdziałać udarowi i leczyć się skuteczniej. Szczegóły pokazów oraz mapka w ulotce.