Powrót

Polpharma w finale Global Challenge SCM - The Fresh Connection 2019!

Zespół z Polpharmy został tegorocznym Mistrzem Polski w zawodach Global Challenge SCM The Fresh Connection 2019. We wrześniu nasze Koleżanki i Koledzy wezmą udział w światowym finale w Atenach.

Global Challenge to międzynarodowe zawody zarządzania łańcuchem dostaw, oparte o symulator The Fresh Connection(TFC). Innowacyjna symulacja "web based business" angażuje uczestników w podejmowanie strategicznych decyzji w procesie zarządzania przedsiębiorstwem (nazwanym właśnie The Fresh Connection) produkującym soki owocowe. Decyzje do podjęcia przez uczestników symulacji są tożsame z rzeczywistymi dylematami, z którymi pracownicy spotykają się w codziennej pracy. Pracując w zespołach czteroosobowych, uczestnicy reprezentują cztery piony firmy: sprzedaż, zakupy, łańcuch dostaw i operacje.

Mistrzowska drużyna to:

  • Alena Mankevich, Ekspert ds. Sprzedaży Eksportowej, Dział Realizacji Zamówień Eksportowych,
  • Agata Polaszewska, Kierownik Działu Transportu i Odpraw Celnych, Dyrektor ds. Magazynowania i Dystrybucji Grupy Polpharma,
  • Łukasz Derkacz, Starszy Specjalista ds. Planowania, Zespół Planowania Medana,
  • Marcin Glaza, Starszy Specjalista ds. Planowania, Zespół Planistów Produkcji Zewnętrznej,
  • Szymon Bączkowski, Specjalista ds. Zakupów, Dział Realizacji Zakupów Grupy Polpharma.

W obecnej edycji w Polsce wystartowało 10 drużyn, między innymi Avon - drugie miejsce na podium, Getinge IC Production Poland, który zajął trzecie miejsce oraz Rockwell Automation czy US Pharmacia. Drużyna Polpharmy w tym momencie zajmuje 10 miejsce na świecie, za zespołami z Kanady, Izraela, Arabii Saudyjskiej oraz Turcji.

Światowy finał będzie rozegrany 27 września w Atenach. Nagroda dla zwycięskiej drużyny całych zawodów to bezpłatny tygodniowy kurs Executive Supply Chain Course na Massachusetts Institute of Technology w Bostonie, w USA, o wartości 4500 dolarów na jednego uczestnika.