Powrót

Program Wyspa Spokojnych Rodziców

Program Wyspa Spokojnych Rodziców, zaprasza wolontariuszy, którzy chcą się przyłączyć do kolejnej jego edycji i będą wspierać dzieci przebywające w Centrum Zdrowia Dziecka (CZD) w Warszawie i Uniwersyteckim Centrum Klinicznym (UCK) w Gdańsku.

Program realizowany jest przez firmę Polpharma w partnerstwie z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę. Głównym celem programu i wolontariatu jest pomoc dzieciom długotrwale leczonym w szpitalach w Warszawie i Gdańsku oraz ich rodzicom.

  • Zgłoszenia wolontariuszy przyjmowane są do 15 września.

Jeśli jesteś otwarty na nowe doświadczenia, lubisz pomagać i chcesz zdobyć nowe umiejętności w dobrym towarzystwie – zapraszamy Cię do udziału w kolejnej edycji Programu WYSPA SPOKOJNYCH RODZICÓW – zachęcają organizatorzy programu.

Ochotnicy będą mogli zdobywać i rozwijać nowe kompetencje podczas cotygodniowych dwugodzinnych wizyt w Klinice Rehabilitacji Neurologicznej CZD (Warszawa).Program Wyspa, uruchomiony pod koniec 2016 r. przez firmę Polpharma w partnerstwie z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę, który polega na zapewnieniu wsparcia dla długotrwale hospitalizowanych dzieci i ich rodzin, wszedł – po udanym pilotażu – w kolejny etap.

W 2017 r. programu WYSPA SPOKOJNYCH RODZICÓW zaowocował 300 godzinami dyżurów wolontariuszy na oddziałach w Warszawie i Gdańsku. Ponadto psycholodzy programu łącznie przepracowali w szpitalach 330 godzin. Od początku 2018 roku kolejne grupy wolontariuszy pomagają dzieciom i wspierają ich rodziców.

W ramach programu tworzone są dla rodziców grupy pomocy, organizowane są szkolenia, wydarzenia integrujące i spotkania informacyjne. Dzięki tym działaniom rodzice, będąc częścią życzliwej społeczności programu, mogą wzajemnie wspierać się i edukować.

Obecnie organizatorzy programu zapraszają i zachęcają wolontariuszy, którzy będą w kolejnej edycji wspierać pacjentów i ich bliskich przebywających na wybranych oddziałach Centrum Zdrowia Dziecka (CZD) w Warszawie i Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. Uczestniczy wolontariatu Wyspy, zanim rozpoczną pracę w szpitalach, wezmą udział w specjalistycznym szkoleniu, które przygotowuje ich do efektywnego zaangażowania w placówkach medycznych.

Kolejna tura wolontariatu rozpocznie się we wrześniu i potrwa do grudnia 2018 roku. Zgłoszenia należy przesyłać do 15 września.