Powrót

Świąteczny Koncert Kolęd Polpharmy

14 grudnia wnętrza Bazyliki Katedralnej w Pelplinie już po raz osiemnasty wypełnią dźwięki najpiękniejszych polskich kolęd. Świąteczny Koncert organizowany przez Polpharmę dla mieszkańców Kociewia to piękna tradycja, która dla wielu oznacza uroczysty początek świąt.

Atmosferę Świąt Bożego Narodzenia przywoływać będą najbardziej lubiane kolędy i pastorałki, które od stuleci towarzyszą polskim rodzinom przy wigilijnym stole i stanowią esencję magii Bożego Narodzenia. W tym roku kolędy w nowych aranżacjach zaśpiewają: Katarzyna Cerekwicka, Natalia Nykiel, Aga Zaryan, Dominika Gawęda i Paweł Rurak-Sokal (Blue Cafe), Grzegorz Hyży oraz Tre Voci.

Artystom towarzyszyć będzie Elbląska Orkiestra Kameralna oraz Chór Artos. Za oprawę artystyczną koncertu odpowiada Janusz Stokłosa.

Wstęp na koncert jest wolny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc w Katedrze organizator nie zapewnia miejsc siedzących.

Telewizyjną tradycją stało się emitowanie koncertu w Święta Bożego Narodzenia. W tym roku pierwszą część koncertu widzowie TVP2 będą mogli obejrzeć w wigilijne popołudnie 24 grudnia, o godz. 15:15, natomiast część drugą w drugi dzień świąt - 26 grudnia o tej samej godzinie.