Powrót

Uroczysty koncert Polpharmy w Pelplinie

16 grudnia o godz. 19.00 Polpharma zaprasza na wyjątkowy koncert świąteczny w Pelplinie. Już po raz szesnasty wnętrze Bazyliki Katedralnej wypełni się nastrojowymi dźwiękami.

Kolędy w oryginalnych aranżacjach zaprezentują gwiazdy muzyczne: Ewa Farna, Daria Zawiałow (tegoroczna laureatka Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu), Kapela Sebastiana Karpiela-Bułecki, Sławek Uniatowski oraz światowej klasy głosy operowe: Bożena Bujnicka – występująca na deskach Teatru Wielkiego - Opery Narodowej, nazwana „rewelacyjną debiutantką” i „wspaniałym sopranem” oraz baryton Szymon Komasa, absolwent Studio Operowego przy Metropolitan Opera w Nowym Jorku, finalista konkursu BBC Cardiff Singer of the Word.

W koncercie usłyszymy najpiękniejsze polskie kolędy oraz podhalańskie pastorałki w wykonaniu kapeli góralskiej Sebastiana Karpiela-Bułecki (skrzypce, basy podhalańskie, dudy).

Artystom towarzyszyć będą 50-osobowa Elbląska Orkiestra Kameralna, Polski Chór Kameralny należący do wąskiego grona światowej elity w pełni profesjonalnych chórów kameralnych oraz utalentowani, najmłodsi śpiewacy z Poznańskiego Chóru Chłopięcego działającego we współpracy z jedyną w Polsce, 9-letnią Poznańską Szkołą Chóralną. Łącznie na jednej scenie w katedrze wystąpi blisko stu artystów i muzyków.

Za oprawę artystyczną koncertu już po raz 10. odpowiada maestro Janusz Stokłosa. Wraz z nim aranżacje muzyczne przygotowali: Paweł Betley oraz Tomasz Filipczak. Koncert poprowadzi Tomasz Wolny, dziennikarz TVP2.

Mecenasem najpiękniejszego przedświątecznego wydarzenia artystycznego na Kociewiu jest od 16 lat Polpharma. Jest to bożonarodzeniowy prezent  dla pracowników, partnerów firmy i mieszkańców regionu.

Udział w koncercie jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich. Uprzejmie jednak informujemy, że organizatorzy nie są w stanie zapewnić wszystkim gościom miejsc siedzących.

Co roku w pelplińskiej Bazylice Katedralnej udział w koncercie świątecznym biorą najwybitniejsi polscy artyści. Występowali tu m.in: Anna Maria Jopek, Kayah, Stanisław Soyka, Kasia Kowalska, Grzegorz Markowski, Aleksandra Kurzak, Ewa Małas-Godlewska, Aga Zaryan, Natasza Urbańska, Piotr Cugowski, grupa Audiofeels, zespół pop-gospelowy „Trzecia godzina Dnia” z Mietkiem Szcześniakiem.

Już po raz czwarty dzięki współpracy z Telewizją Polską, w sobotę 24 grudnia o godz. 16.50 koncert można będzie obejrzeć na antenie TVP2.