Powrót

Ostemax 70 comfort. Przełom w leczeniu osteoporozy

Ostemax 70 comfort to nowy lek Polpharmy stosowany w terapii osteoporozy. Lek pozwala na skuteczną a zarazem wygodną dla pacjenta nowoczesną terapię – stosuje się go zaledwie raz w tygodniu. Nowoczesny sposób dawkowania Ostemaxu 70 comfort pozwala pacjentom dostosować się do długotrwałej prewencji i terapii osteoporozy. Dzięki temu można ograniczyć ryzyko powikłań powodowanych przez nieleczoną lub niewłaściwie leczoną osteoporozę.

Ostemax 70 comfort jest lekiem, który pozwoli skutecznie leczyć tysiące polskich pacjentek, które cierpią na osteoporozę. Co najważniejsze – skuteczną terapię osteoporozy będą mogli stosować wszyscy pacjenci, także i ci, którzy ze względu na brak czasu i cierpliwości na przyjmowanie leku codziennie, porzucili leczenie. Dzięki Ostemaxowi 70 comfort pacjenci będą mogli przyjmować lek raz w tygodniu, będą się leczyć nie tylko skutecznie ale i komfortowo. Wprowadzając ten najnowszej generacji lek, opierający się na najnowszych światowych trendach w medycynie Polpharma pragnie udostępnić polskim pacjentom najnowocześniejsze i najskuteczniejsze metody terapii jednej z częściej występujących chorób cywilizacyjnych, jaką jest osteoporoza - powiedział Grzegorz Michniewski Dyrektor Polska Polpharma SA.

Ostemax 70 comfort zawiera kwas alendronowy w dawce 70 mg. Jest to lek z grupy bisfosfonianów stosowany w leczeniu i zapobieganiu osteoporozie. Lek stosuje się doustnie – jedną tabletkę, raz w tygodniu.

Leki zawierające kwas alendronowy w dawce 70 mg (stosowane raz w tygodniu) oraz w dawce 10 mg (stosowane raz dziennie) są od kilku lat dostępne w innych krajach europejskich i w Stanach Zjednoczonych. Badania wykazały, że ze względu na wygodniejszy sposób dawkowania i łatwiejsze podporządkowanie się terapii 90% pacjentów wybiera lek w dawce 70 mg. Ten nowoczesny sposób dawkowania pozwala pacjentom cierpiącym na osteoporozę regularnie stosować lek przez wymagany, długi czas leczenia. Jest to tak ważne, ponieważ tylko regularne, stałe przyjmowanie leku według zaleceń lekarza jest kluczowym czynnikiem skutecznej terapii osteoporozy, przeciwdziałającym groźnym powikłaniom tej choroby.

Osteoporoza charakteryzuje się postępującym zmniejszaniem się masy prawidłowej tkanki kostnej, co w konsekwencji powoduje osłabienie wytrzymałości szkieletu. Najczęstszymi powikłaniami osteoporozy są złamania kości, zazwyczaj w obrębie szyjki kości udowej, kręgów lub kości nadgarstka. Alendronian, substancja czynna leku Ostemax 70 comfort, umiejscawia się w ogniskach postępującego zaniku tkanki kostnej. W wyniku jego działania dochodzi do stopniowego przyrostu masy kostnej, tym samym lek odwraca niekorzystny ubytek masy kostnej, który następuje w wyniku osteoporozy.

Wskazaniem do stosowania Ostemaxu 70 comfort jest leczenie osteoporozy u kobiet po menopauzie, w celu zmniejszenia ryzyka złamań, w tym złamań kompresyjnych kręgów i kości udowej. Preparat należy stosować według zaleceń lekarza, który indywidualnie rozważy wskazania i przeciwwskazania do stosowania leku oraz poinformuje pacjenta o szczegółach zażywania leku. Leczenie osteoporozy za pomocą Ostemaxu 70 comfort uzupełnia się poprzez przyjmowanie dodatkowej ilości wapnia i witaminy D (w diecie lub w przyjmowanych dodatkowych preparatach). Wskazane są również zaprzestanie palenia oraz regularne ćwiczenia fizyczne.