Powrót

Edukacja ekologiczna

Oprócz działań o charakterze inżynieryjnym, procesowym i technologicznym, których celem jest ochrona środowiska i poprawa bezpieczeństwa, prowadzimy wiele inicjatyw edukacyjnych zmierzających do podniesienia świadomości i propagowania właściwych postaw wśród pracowników i społeczności lokalnej. 

Z okazji Dnia Ziemi corocznie organizujemy Dni Otwarte Polpharmy, w czasie których można między innymi wymienić makulaturę i inne odpady na sadzonki drzew i ekologiczne gadżety. Prowadzimy akcje wolontariatu pracowniczego w Dniu Sprzątania Świata oraz „Zielone lekcje” dla młodzieży szkolnej. Na co dzień zachęcamy pracowników do oszczędzania wody i energii, drukowania dwustronnego i segregacji odpadów. Przy wejściu do Polpharmy stoją niszczarka do płyt CD oraz pojemniki na zużyte baterie, żarówki i przeterminowane leki.

Rozwój Grupy Polpharma i ekspansja międzynarodowa były również okazją do wypracowania ekologicznych rozwiązań. Zamiast wyjeżdżać w częste podróże służbowe, pracownicy stosują systemy tele- i wideokonferencji. Potrzeby transportowe związane z dostarczaniem dokumentów zostały zredukowane dzięki elektronicznym systemom przekazywania danych i obiegu faktur.

Więcej na temat prowadzonej przez nas edukacji ekologicznej w Raporcie Społecznej Odpowiedzialności na stronie 69.