Powrót

Wszyscy na rowery

Od 2012 roku prowadzimy program Wszyscy na Rowery, którego celem było zmotywowanie pracowników do regularnych dojazdów rowerem do pracy.

Chcąc umożliwić dojazd rowerem bezpośrednio do obiektów produkcyjnych, wybudowaliśmy komfortowe zadaszone parkingi rowerowe w kilku wybranych wspólnie z pracownikami miejscach na terenie firmy. Stworzyliśmy również system nagradzania za regularne dojazdy. Za każdy zarejestrowany przyjazd do pracy rowerem pracownik otrzymuje złotówkę, którą może wymienić na nagrody w Systemie Kafeteryjnym MyBenefit.

Dzięki naszym działaniom, w 2014 Polpharma Biuro Handlowe w Warszawie i Zakłady Farmaceutyczne Polpharma SA w Starogardzie uzyskały certyfikat Przyjazny Rowerom, tym samym dołączając do grona firm promujących zrównoważony transport rowerowy wśród pracowników.Certyfikat jest ekologicznym znakiem jakości potwierdzającym fakt, że firma jest przyjazna osobom dojeżdżającym do pracy na rowerach.

Systematycznie prowadzimy działania edukacyjne dla pracowników i społeczności lokalnej w zakresie bezpiecznej jazdy rowerem. Z pieniędzy otrzymanych za zużyte tonery zakupiliśmy miasteczko ruchu drogowego i rowerowy tor przeszkód, które wykorzystujemy w czasie Dnia Otwartego, Święta Polpharmy i Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

Zachęcamy do obejrzenia filmu poświęconemu programowi: