Powrót

Aktywne substancje farmaceutyczne API

Jesteśmy największym polskim producentem substancji farmaceutycznych, czyli aktywnych składników do produkcji gotowych form leków (API). Nasze substancje są dostępne w ponad 60 krajach na 6 kontynentach.

Świadczymy pełen zakres usług od początku aż do dopuszczenia do obrotu. Dokumentacja rejestracyjna dla naszych substancji ((ASMF, CEP, US DMF, japońskie DMF, chińskie DMF) jest przygotowywana w formacie eCTD przy użyciu oprogramowania DocuBridge.

Dzięki konkurencyjnym kosztom wytwarzania, znakomitej jakości produktów oraz przyjaznym dla środowiska procesom możemy się między innymi poszczycić pozycją światowego lidera w produkcji hydrobisfosfonianów, substancji stosowanych w leczeniu osteoporozy.

Nasze szerokie i zróżnicowane portfolio oraz wieloletnie doświadczenie pozwala nam oferować nowoczesne produkty i rozwiązania firmom farmaceutycznym na całym świecie. Około 20% wytwarzanych przez nas substancji jest wykorzystywanych do produkcji własnych gotowych form leków. Pozostała część trafia do klientów zewnętrznych, z czego 95% – na eksport, głównie do krajów Unii Europejskiej, Ameryki Północnej, Ameryki Łacińskiej, Afryki Północnej, Korei i Japonii.

Łączna pojemność naszych reaktorów do syntezy substancji wynosi 350 000 litrów. Obiekty do produkcji są poddawane rygorystycznym inspekcjom amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków (FDA). Wszystkie inspekcje FDA - w 2004, 2009, 2012 i 2015 roku - zakończyły się bez żadnych uwag, co potwierdza naszą rzetelność i wiarygodność wśród partnerów biznesowych na całym świecie.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.api.polpharma.com

Kontakt w sprawie sprzedaży API:

email: salesb2b@polpharma.com